برترین تولیدی های جرثقیل سقفی در جهان

برترین تولیدی های جرثقیل سقفی در جهان

معرفی برترین تولید کنندگان جرثقیل سقفی و دیگر انواع جرثقیل

 

جرثقیل ها ماشین آلات ضروری برای صنایع مختلف مانند ساخت و ساز، مهندسی، معدن و حمل و نقل هستند. از آنها برای بلند کردن و جابجایی اجسام سنگین مانند مواد، تجهیزات و سازه ها استفاده می شود. جرثقیل ها بسته به نیازها و وظایف خاص در انواع، اندازه ها و ظرفیت های مختلف تولید می شوند. برخی از رایج ترین انواع جرثقیل ها عبارتند از: جرثقیل های تلسکوپی، جرثقیل های خزنده، جرثقیل های برجی و جرثقیل های سقفی.

 

جرثقیل سقفی که به عنوان جرثقیل پل نیز شناخته می شوند، جرثقیلی است که بر روی ریل ها یا تیرهایی در امتداد سقف یا سقف یک ساختمان یا یک کارخانه کار می کند. آنها برای رسیدگی به مواد و محصولات در محیط های داخلی مانند انبارها، کارگاه ها و خطوط مونتاژ استفاده می شوند. جرثقیل های سقفی می توانند یک یا چند بالابر داشته باشند که وسایلی هستند که بار را بلند و پایین می آورند. بالابرها می توانند در امتداد پل حرکت کنند، که تیر افقی است که عرض ساختمان را می پوشاند. پل همچنین می تواند در امتداد باند فرودگاه حرکت کند که ریل ها یا تیرهایی هستند که در طول ساختمان قرار دارند.

 

جرثقیل سقفی و دیگر انواع جرثقیل تولید کنندگان زیادی دارد که هر کدام سابقه، شهرت و محصولات خاص خود را دارند. برخی از معروف ترین و بزرگترین تولید کنندگان این نوع جرثقیل عبارتند از:

 

XCMG یک شرکت ماشین آلات ساخت و ساز چینی است که انواع جرثقیل ها مانند جرثقیل های تلسکوپی، جرثقیل های خزنده و جرثقیل های برجی را تولید می کند. XCMG به عنوان سومین شرکت بزرگ ساختمانی در جهان و بزرگترین تولید کننده جرثقیل در جهان رتبه بندی شده است. یکی از شناخته شده ترین محصولات آن XGC88000 است، یک جرثقیل خزنده با حداکثر ظرفیت بالابری 3600 تن و حداکثر طول بوم 120 متر. XCMG در سال 1943 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر Xuzhou در چین است.

Zoomlion یکی دیگر از شرکت های چینی ماشین آلات ساختمانی است که انواع جرثقیل ها مانند جرثقیل های تلسکوپی، جرثقیل های خزنده و جرثقیل های برجی را تولید می کند. Zoomlion یکی از شرکت های جرثقیل پیشرو در جهان و دومین تولید کننده جرثقیل در جهان است. یکی از چشمگیر ترین محصولات آن ZAT24000H است که یک جرثقیل تمام زمینی با بزرگترین ظرفیت بالابر در جهان است. Zoomlion در سال 1992 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در چین است.

Liebherr یک شرکت سوئیسی است که طیف گسترده ای از محصولات از جمله جرثقیل ها مانند جرثقیل های تلسکوپی، جرثقیل های خزنده، جرثقیل های متحرک و جرثقیل های برجی را تولید می کند. Liebherr یکی از معتبرترین و مبتکرترین شرکت های جرثقیل در جهان و سومین تولید کننده جرثقیل در جهان است. یکی از قابل توجه ترین محصولات آن LTM 11200-9.1 جرثقیل تلسکوپی با حداکثر ظرفیت بالابری 1200 تن و حداکثر طول بوم 100 متر است. Liebherr در سال 1949 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در سوئیس است.

Konecranes یک شرکت فنلاندی است که در جرثقیل های سقفی مانند جرثقیل های پل، جرثقیل دروازه ای و جرثقیل های کارگاهی تخصص دارد. Konecranes یکی از پیشرو ترین شرکت های جرثقیل سقفی در جهان و چهارمین تولید کننده جرثقیل بزرگ در جهان است. یکی از قابل توجه ترین محصولات آن CXT UNO است، جرثقیل سقفی جمع و جور و همه کاره با حداکثر ظرفیت بالابری 12.5 تن و حداکثر دهانه 28 متر. Konecranes در سال 1994 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در فنلاند است.

ZPMC یک شرکت چینی است که بر روی ماشین آلات بندری مانند جرثقیل های اسکله، جرثقیل های حمل بار از کشتی به ساحل و جرثقیل های دروازه ای تمرکز دارد. ZPMC بزرگترین تولید کننده ماشین آلات بندری در جهان و پنجمین تولید کننده بزرگ جرثقیل در جهان است. یکی از برجسته ترین محصولات آن QCC 1200 است که یک جرثقیل اسکله با حداکثر ظرفیت بالابری 120 تن و حداکثر 70 متر است. ZPMC در سال 1992 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر شانگهای در چین است.

 

تصویر زیر جدول خلاصه ای از نام شرکت ها، جرثقیل های تولید شده، سال تاسیس شرکت و کشوری است که شرکت در آن واقع شده است.

لیست تولید کنندگان جرثقیل

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.