تعمیرات جرثقیل سقفی

تعمیرات جرثقیل سقفی

یکی از انواع جرثقیل های صنعتی پرکاربرد، جرثقیل سقی میباشد. این نوع جرثقیل در بسیاری از کارگاه های تولیدی از جمله خودروسازی ها مورد استفاده قرار میگیرد. جرثقیل سقفی هم مانند دیگر جرثقیل ها نیاز به انجام بازرسی جرثقیل و تعمیرات مورد نیاز میباشد. برخی از مواردی که باعث میشود جرثقیل سقفی کارگاه شما نیاز به تعمیرات پیدا کند را در ادامه این مطلب بررسی کردیم.

 

عدم پیشگیری از خرابی جرثقیل سقفی

 

بررسی انواع تعمیرات برای جرثقیل های سقفی

 

اگر جرثقیل سقفی در شرایط استاندارد به کار خود بپردازد و استفاده ای بیشتر از ظرفیت های استاندارد جرثقیل انجام نشود و همچنین توسط تکنسین های مجرب، بازرسی های مناسبی صورت بگیرد احتمالا جرثقیل کمتر دچار خرابی شده و اگر هم خرابی هایی که کوچک و در ظاهر شاید ساده و کم اهمیت به شمار می آیند، به موقع شناسایی و تعمیر شوند میتواند از بروز خسارات بیشتر جلوگیری نماید.

تعمیرات جرثقیل سقفی باید توسط کادری مجرب و با ابزار های مناسب انجام گیرد تا تعمیر جرثقیل اصولی و طبق استاندارد ها باشد.

شرکت آذران وزنه پویان با داشتن سابقه تعمیرات جرثقیل برای شرکت های مشهوری همچون خودروسازی سایپا، آماده همکاری با شما برای ارائه این خدمات میباشد.

 

تعمیرات موتور جرثقیل سقفی

 

تعمیرات انواع قطعات جرثقیل سقفی

 

موتور جرثقیل از حساس ترین بخش های یک جرثقیل میباشد و در مواردی که به مشکلات خرابی دچار میشود، اگر تولید شما وابسته به کار جرثقیل های کارگاهتان باشد احتمالا کل فرآیند تولید کارگاه شما مدتی متوقف میشود؛ پس باید در بازرسی ها توجه ویژه ای به این قطعه شود و همچنین در تعمیرات کار ها اصولی و توسط تکنسین های مجرب انجام شود.

 

خرابی و تعمیر سیم بکسل

 

برای سیم بکسل هایی که در جرثقیل ها استفاده میشود و دچار خرابی میشوند معمولا تعویض بهتر از تعمیر میباشد. سیم بکسل جرثقیل به دلیل حمل بار های سنگین در هوا به طور معلق، اگر دچار خرابی شود و یا بیشتر از طرفیت استانداردش از آن استفاده شود خطر خسارات جدی باید در نظر گرفته شود پس توصیه متخصصان این است که سیم بکسل را در بازرسی ها بررسی کنید و بار به اندازه مناسب باشد و در صورت مشاهده خرابی برای جلوگیری از خطر به وجود آمدن خسارات اقدام فوری داشته باشید.

 

ایرادات و تعمیرات تابلو برق جرثقیل

 

تعمیرات تابلو برق جرثقیل

 

یکی از مهم‌ ترین مشکلاتی که عمدتاً در پروژه‌ های تعمیر جرثقیل مشاهده میشود مربوط به برق‌ رسانی جرثقیل سقفی و نقشه برق جرثقیل سقفی میباشد.

فاصله زمانی در اتصال برق بین میله‌ های هادی و جاروبک یکی از مهم ترین مواردی است که باید از آن جلوگیری شود. این موضوع باعث ایجاد مشکل در جریان برق متناوب میشود. بر روی جاروبک یک برس ساخته شده از گرافیت کربن قرار گرفته است که اگر به‌ درستی کار نکند میتواند از بین برود.

 

تراش کاری

 

در برخی موارد از تعمیرات جرثقیل سقفی، اجزایی از جرثقیل مانند ریل ها، پل ها، کالسکه، زنجیر، سیم بکسل یا دیگر اجزای پل در جرثقیل نیاز به تراشکاری دارند که بسته به نوع تراشکاری، این کار در محل جرثقیل شما و یا در کارگاه انجام میشود.

 

برش کاری

 

برخی خرابی هایی که آن ها را نمیتوان با تراشکاری تعمیر کرد، باید قطعات جدیدی برشکاری شوند تا با قطعات معیوب جایگزین شوند.

 

جوشکاری

 

در مواردی که قطعه معیوب برای انجام تعمیرات از جرثقیل جدا میشود، برای اتصال دوباره قطعه به جرثقیل، کار جوشکاری برای آن قطعه انجام میشود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.